phone logo 1 : 210-9344300    EMAIL IMAGE blue email icon button 10339003: epilegoprotypo.edu@gmail.com   Information icon4.svg Φροντιστήρια

                                                                                                                    Μελίσσια, Λεωφόρος Ανδρέα Παπανδρέου 13-15 στο Εμπορικό κέντρο "Πύργος Μελισσίων", 210-9344300

Ν.Σμύρνη-Αθήνα, Κράτητος 49,Τηλ.210-9344300

                           Ν.Φιλοθέη (Περιοχή Γηροκομείο), Ζαλίκη 5 & Βαρίκα ,Τηλ.210-6985924

                                                                                                                                           

Επιτυχόντες 2019

Και έπεται συνέχεια...

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ 2019

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ 2019

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ «ΕΠΙΛΕΓΩ ΠΡΟΤΥΠΟ»


 
 
ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΡΟΤΥΠΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
ΑΚΑΜΙΩΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΕΠ.
ΑΛΕΞΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 51η
ΑΝΔΡΕΟΥ ΝΕΦΕΛΗ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 44η
ΑΝΔΡΕΤΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 54η
ΑΝΘΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 22η
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 19η
ΒΑΚΡΙΝΟΥ ΝΙΚΟΛΙΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 44η
ΒΑΛΣΑΜΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 66η
ΒΛΑΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΕΠ.
ΒΛΑΧΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 78η
ΒΡΟΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 13η
ΓΑΛΛΟΥ ΝΑΝΤΙΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 93η
ΓΚΑΛΙΑΤΑ ΞΕΝΙΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 34η
ΓΚΟΤΣΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 30η
ΔΑΓΑΛΑΚΗΣ ΑΚΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 104η
ΔΑΛΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 63η
ΔΕΛΙΟΛΑΝΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 50η
ΚΑΒΒΑΔΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 28η
ΚΑΛΠΑΔΑΚΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 71η
ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 87η
ΚΑΤΣΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 3η
ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 4η
ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 57η
ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 48η
ΚΟΨΙΑΥΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 68η
ΛΑΝΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 42η
ΛΕΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 11η
ΛΙΑΣΚΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 44η
ΛΙΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 50η
ΜΑΛΛΙΟΣ ΘΟΔΩΡΗΣ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 68η
ΜΑΜΝΙΟΓΛΟΥ ΝΙΚΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 68η
ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 82η
ΜΕΓΑΛΟΥΔΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 70η
ΜΕΡΤΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 9η
ΜΟΥΡΤΟΥ ΛΟΥΚΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 25η
ΜΠΟΥΣΚΟΥΪΔΗ ΕΛΕΝΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 89η
ΝΤΕΛΗΓΙΩΡΓΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 5η
ΝΤΕΜΑΔΗ ΙΩΑΝΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 1η
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 62η
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΣΟΦΙΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 16η
ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 26η
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΕΠ.
ΠΑΠΑΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 69η
ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 42η
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 68η
ΠΕΤΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 1η
ΠΛΕΤΣΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 9η
ΠΟΥΠΟΥΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 5η
ΡΗΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 16η
ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 68η
ΣΕΡΓΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ-ΜΑΡΙΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 54η
ΣΙΒΙΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 22η
ΣΟΚΟΡΕΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 101η
ΣΤΑΥΡΑΚΗ ΜΑΡΑ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 14η
ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΤΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 23η
ΤΑΡΑΒΗΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 15η
ΤΙΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 82η
ΤΣΑΜΠΑΡΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 5η
ΤΣΑΠΑΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 82η
ΤΣΙΠΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΕΠ.
ΤΣΙΡΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 60η
ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 16η
ΦΙΛΙΠΠΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ ΕΠ.
ΧΑΡΔΑΣ ΓΙΩΡΓΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 87η
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 55η

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ 2019

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ «ΕΠΙΛΕΓΩ ΠΡΟΤΥΠΟ»

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΛΙΑΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 100%
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 100%

ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΡΗΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 100%
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 100%
ΤΑΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 50%

PIERCE – THE AMERICAN COLLEGE OF GREECE

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΜΑΛΕΦΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 50%
ΠΑΠΑΔΗΜΑ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 50%
ΠΑΠΑΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 50%
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 35%
ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 35%
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 35%
ΨΑΡΙΑΝΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 35%
ΜΠΑΔΕΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 25%
ΡΗΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 25%

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΤΑΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 100%
ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 50%
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 50%
ΤΖΙΑΦΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 50%
ΠΑΠΑΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 35%
ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 15%

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΚΩΣΤΕΑ - ΓΕΙΤΟΝΑ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΜΠΑΔΕΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 100%
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 70%
ΚΑΛΠΑΔΑΚΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ 60%
ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 35%

ΙΟΝΙΟΣ ΣΧΟΛΗ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΤΑΡΑΒΗΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 70%
ΠΛΕΤΣΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 50%
ΒΡΟΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 50%
ΔΙΑΚΟΥΜΗ ΓΩΓΩ 50%
ΖΕΡΒΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 50%
ΣΕΡΓΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ-ΜΑΡΙΑ 50%
ΣΤΑΥΡΑΚΗ ΜΑΡΑ 50%
ΠΕΤΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 45%
ΑΝΘΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 45%
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΝΤΩ 40%
ΑΝΤΕΡΣΟΝ ΔΑΝΑΗ 40%
ΛΑΝΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 40%
ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΣ 40%
ΚΑΤΣΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 40%
ΤΣΙΡΓΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 40%
ΜΙΧΑΛΑΤΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ – ΆΝΝΑ 40%
ΣΟΛΩΜΟΥ ΛΗΔΑ 40%
ΧΑΡΔΑΣ ΓΙΩΡΓΗΣ 40%
ΠΑΤΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 30%

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ «Ο ΠΛΑΤΩΝ»

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΦΙΛΙΠΠΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 35%
ΧΑΡΔΑΣ ΓΙΩΡΓΗΣ 35%

ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΖΗΡΙΔΗ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΦΙΛΙΠΠΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 35%
ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ 25%
ΖΑΧΕΙΛΑ ΚΛΕΛΙΑ 25%

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ «Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ»

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 50%
ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ 35%

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΑΥΓΟΥΛΕΑ – ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΧΑΪΤΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 100%

Θέματα Εισαγωγής στα Πρότυπα Σχολεία 2019

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ 2018

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ 2018

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ «ΕΠΙΛΕΓΩ ΠΡΟΤΥΠΟ»

          

                                                                                                                

          

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΡΟΤΥΠΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
ΑΪΔΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 22η
ΑΝΤΙΟΧΟΣ ΗΛΙΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 10η
ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 15η
ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ ΒΑΪΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 28η
ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 50η
ΒΙΚΑΤΟΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 62η
ΒΙΤΟΥΛΑΔΙΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 11η
ΒΟΥΛΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 51η
ΓΙΑΓΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 55η
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 84η
ΓΙΟΥΝΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 57η
ΔΑΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 25η
ΔΙΑΚΟΥΜΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 84η
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 74η
ΔΙΑΜΑΝΤΟΥΔΗ ΜΑΡΙΤΙΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 35η
ΔΟΥΜΕΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 38η
ΕΣΠΕΡΙΔΗ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 91η
ΖΟΡΜΠΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 95η
ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 62η
ΚΑΒΟΥΡΑΣ ΒΙΚΤΩΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
ΚΑΪΤΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 10η
ΚΑΛΛΙΓΕΡΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 11η
ΚΑΜΙΤΣΗ ΙΩΑΝΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 97η
ΚΑΡΕΚΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ            
ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 87η
ΚΟΜΗΤΑΣ ΦΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 12η
ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 57η
ΚΟΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΕΠ. (80η)
ΚΥΡΙΑΖΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 15η
ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 18η
ΚΩΣΤΑΚΙΤΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 52η
ΛΑΣΧΟΥ ΡΕΑΤΡΙΚΗ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ
ΛΑΧΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 93η
ΛΙΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 77η
ΜΑΓΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 76η
ΜΑΝΙΑΚΟΥ ΡΩΞΑΝΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 98η
ΜΑΝΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 39η
ΜΟΣΧΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ – ΘΕΟΔΩΡΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 103η
ΜΠΕΡΕΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 10η
ΜΠΙΛΛΑ ΜΑΡΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 70η
ΜΠΙΦΣΑ ΕΛΕΝΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 96η
ΜΩΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 88η
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 45η
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 13η
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 68η
ΠΑΠΑΡΓΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 56η
ΠΑΤΙΝΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 52η
ΠΑΤΡΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ  
ΠΑΧΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΕΠ. (103η)
ΠΕΤΡΟΓΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 81η
ΠΟΘΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 94η
ΠΟΥΛΙΚΑΡΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 94η
ΣΑΦΤΑ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ
ΣΙΑΒΕΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 35η
ΣΚΟΥΛΑΞΕΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΕΠ. (86η)
ΣΠΕΝΤΖΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 37η
ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΛΦΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΕΠ. (81η)
ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥΔΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΕΠ.
ΤΖΙΟΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 17η
ΤΣΑΚΩΝΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 10η
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 10η
ΧΡΥΣΙΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 24η
ΧΥΤΗΡΗ ΧΑΡΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 46η

 

Θέματα Εισαγωγής στα Πρότυπα Γυμνάσια και Λύκεια 2018

ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ 2018

  • Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε τα Θέματα Εισαγωγής στα Πρότυπα Γυμνάσια 2018 στο μάθημα των Μαθηματικών και της Κατανόησης Κειμένου, καθώς και τις απαντήσεις αυτών: http://depps.minedu.gov.gr/?p=8978

 

ΘΕΜΑΤΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΛΥΚΕΙΑ 2018

  • Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε τα Θέματα Εισαγωγής στα Πρότυπα Λύκεια 2018 στο μάθημα των Μαθηματικών και της Κατανόησης Κειμένου, καθώς και τις απαντήσεις αυτών: http://depps.minedu.gov.gr/?p=8989

Επιτυχόντες Υποτροφιών και Προτύπων 2018

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ  2018  

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ «ΕΠΙΛΕΓΩ ΠΡΟΤΥΠΟ»
                                                                                                                

     

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΠΡΟΤΥΠΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
ΑΪΔΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 22η
ΑΝΤΙΟΧΟΣ ΗΛΙΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 10η
ΑΝΤΩΝΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 15η
ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ ΒΑΪΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 28η
ΒΑΖΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 50η
ΒΙΚΑΤΟΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 62η
ΒΙΤΟΥΛΑΔΙΤΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 11η
ΒΟΥΛΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 51η
ΓΙΑΓΛΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 55η
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 84η
ΓΙΟΥΝΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 57η
ΔΑΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 25η
ΔΙΑΚΟΥΜΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 84η
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 74η
ΔΙΑΜΑΝΤΟΥΔΗ ΜΑΡΙΤΙΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 35η
ΔΟΥΜΕΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 38η
ΕΣΠΕΡΙΔΗ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 91η
ΖΟΡΜΠΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 95η
ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 62η
ΚΑΒΟΥΡΑΣ ΒΙΚΤΩΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
ΚΑΪΤΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 10η
ΚΑΛΛΙΓΕΡΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 11η
ΚΑΜΙΤΣΗ ΙΩΑΝΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 97η
ΚΑΡΕΚΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ            
ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 87η
ΚΟΜΗΤΑΣ ΦΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 12η
ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 57η
ΚΟΧΡΟΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΕΠ. (80η)
ΚΥΡΙΑΖΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 15η
ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 18η
ΚΩΣΤΑΚΙΤΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 52η
ΛΑΣΧΟΥ ΡΕΑΤΡΙΚΗ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ
ΛΑΧΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 93η
ΛΙΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 77η
ΜΑΓΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 76η
ΜΑΝΙΑΚΟΥ ΡΩΞΑΝΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 98η
ΜΑΝΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 39η
ΜΟΣΧΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ – ΘΕΟΔΩΡΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 103η
ΜΠΕΡΕΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 10η
ΜΠΙΛΛΑ ΜΑΡΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 70η
ΜΠΙΦΣΑ ΕΛΕΝΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 96η
ΜΩΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 88η
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 45η
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 13η
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 68η
ΠΑΠΑΡΓΥΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 56η
ΠΑΤΙΝΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 52η
ΠΑΤΡΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ  
ΠΑΧΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΕΠ. (103η)
ΠΕΤΡΟΓΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 81η
ΠΟΘΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 94η
ΠΟΥΛΙΚΑΡΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 94η
ΣΑΦΤΑ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ
ΣΙΑΒΕΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 35η
ΣΚΟΥΛΑΞΕΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΕΠ. (86η)
ΣΠΕΝΤΖΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 37η
ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΛΦΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΕΠ. (81η)
ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥΔΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΕΠ.
ΤΖΙΟΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΧΟΛΗ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ 17η
ΤΣΑΚΩΝΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ 10η
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΒΑΡΒΑΚΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 10η
ΧΡΥΣΙΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 24η
ΧΥΤΗΡΗ ΧΑΡΑ ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ 46η

     

 

 

           ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΩΝ 2018  

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ «ΕΠΙΛΕΓΩ ΠΡΟΤΥΠΟ»
                                                                                                                

 

PIERCE – THE AMERICAN COLLEGE OF GREECE

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΓΟΥΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 100%
ΔΟΥΜΕΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 50%
ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΛΦΟΣ 35%

  

 

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΛΦΟΣ 100%
ΤΣΑΚΙΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΓΓΕΛΟΣ 100%
ΧΑΡΙΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 50%
ΒΟΥΛΓΑΡΕΛΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ 50%
ΣΙΑΒΕΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 50%
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 30%
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 30%
ΛΟΥΣΚΟΥ ΗΡΩ 15%

 

 

ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΟΥΡΣΟΥΛΙΝΩΝ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 100%
ΚΥΡΙΑΖΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 50%
ΜΠΟΥΖΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 25%

                                                

 

  ΙΟΝΙΟΣ ΣΧΟΛΗ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 100%
ΜΠΡΙΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 90%
ΣΙΑΒΕΛΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 80%
ΠΑΤΙΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 80%
ΔΡΙΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 60%
ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΛΦΟΣ 50%
ΚΑΒΟΥΡΑΣ ΒΙΚΤΩΡΑΣ 50%
ΜΑΥΡΟΜΑΤΗ ΚΑΤΙΑΝΝΑ 50%
ΜΩΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 50%
ΤΖΙΟΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 45%
ΒΟΥΛΓΑΡΕΛΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ 45%
ΚΙΑΜΟΥ ΛΥΔΙΑ 40%
ΚΟΝΤΟΠΙΔΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 35%
ΝΙΝΟΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ 35%
ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ-ΑΓΓΕΛΟΣ 35%
ΤΣΑΚΙΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΓΓΕΛΟΣ 30%
ΕΣΠΕΡΙΔΗ ΚΑΛΛΙΡΟΗ 30%
ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΗ ΙΟΥΛΙΑ 30%
ΣΙΜΟΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 30%
ΚΑΛΛΙΓΕΡΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 30%
ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΗΡΩ 30%
ΤΣΑΚΩΝΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 30%
ΛΟΥΣΚΟΥ ΗΡΩ 25%
ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ 20%
ΑΪΔΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 20%

                      

 

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΚΩΣΤΕΑ - ΓΕΙΤΟΝΑ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ ΒΑΪΑ 80%
ΠΑΠΑΠΑΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ 80%
ΚΟΚΚΙΝΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 70%

                                          

 

ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΚΑΪΤΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 50%

             

 

ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΖΗΡΙΔΗ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 50%
ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΗ ΙΟΥΛΙΑ 30%
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ 30%
ΛΥΚΙΑΡΔΟΠΟΥΛΟΥ ΤΖΕΝΗ 30%
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 30%
ΘΕΟΔΟΡΙΔΟΥ ΜΑΪΡΑ 25%

                            

 

ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ JEANNE D'ARC

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥΔΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ 100%
ΜΑΡΓΩΝΗ ΚΑΛΛΙΑ 50%
ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 30%

       

 

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΑΥΓΟΥΛΕΑ - ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 100%

 

 

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ «Ο ΠΛΑΤΩΝ»

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΜΑΥΡΟΜΑΤΗ ΙΩΑΝΝΑ 50%
ΜΑΥΡΟΜΑΤΗ ΚΑΤΙΑΝΝΑ 50%
ΤΣΑΚΩΝΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 25%

 

 

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ «Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ»

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΠΑΤΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 30%


  

2ο Διαγώνισμα Προσομοίωσης | Επιλέγω Πρότυπο | Κυριακή 22 Απριλίου

Σας ενημερώνουμε ότι την Κυριακή 22 Απριλίου θα πραγματοποιηθεί το 2ο Διαγώνισμα Προσομοίωσης της Εκπαιδευτικής Διαδικασίας «Επιλέγω Πρότυπο» .

Λόγω της αυξημένης συμμετοχής στο 2ο διαγώνισμα προσομοίωσης, η προσομοίωση των εξετάσεων θα πραγματοποιηθεί στο Ιδιωτικό Σχολείο «Ευρωπαϊκό Πρότυπο», το οποίο βρίσκεται στο Ελληνικό, στην οδό Ροδοπόλεως 26.

Εκείνη την ημέρα θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση Οpen day του σχολείου για να ενημερωθείτε για το εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Προτύπου αλλά και για τις υποτροφίες που θα δοθούν στους μαθητές με την καλύτερη επίδοση στο διαγώνισμα προσομοίωσης .

Το Ευρωπαϊκό Πρότυπο επιβραβεύοντας τις καλύτερες επιδόσεις, τα τελευταία χρόνια προσφέρει στους μαθητές που αγαπούν το σχολείο και επιθυμούν τη μάθηση, τις εξής υποτροφίες φοίτησης στα δίδακτρα:

α) Μια υποτροφία 100%,
β) Μια υποτροφία   70%,
γ) Μια υποτροφία   50 %
δ) Δύο υποτροφίες των 25%

Τα 10 γραπτά που θα συγκεντρώσουν την υψηλότερη βαθμολογία θα διεκδικήσουν τις παραπάνω υποτροφίες μέσα από συνέντευξη που θα πραγματοποιηθεί στους χώρους του σχολείου μας με την παρουσία των γονέων των διακριθέντων.

Οι μαθητές που θα λάβουν τις παραπάνω υποτροφίες θα πρέπει να έχουν ολοκληρώσει τη διαδικασία εγγραφής τους στο σχολείο μας μέχρι τα μέσα Μαΐου.

Παρακαλώ όπως επιβεβαιώσετε την συμμετοχή σας στην γραμματεία στο 2109344300 ή στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΕΙΚΟΝΑ 2ο διαφ

Εντατικά Μαθήματα Προετοιμασίας

Θα πραγματοποιηθούν 16 δίωρα εντατικά μαθήματα στους χώρους που δραστηριοποιείται η Εκπαιδευτική Διαδικασία "Επιλέγω Πρότυπο".

Τα μαθήματα αυτά θα γίνονται 2 φορές ανά εβδομάδα και θα ξεκινήσουν από την Τρίτη 24 Απριλίου 2018, ενώ θα ολοκληρωθούν την Τρίτη 19 Ιουνίου 2018.

Επιμελητές προγράμματος μαθημάτων είναι ο κ. Δρακόπουλος Γεώργιος και η κ. Μπουρουνσούζη Πέγκυ.

Δρακόπουλος Γεώργιος:

-Μαθηματικός συγγραφέας των βιβλίων Ασκήσεις Μαθηματικών και Τεστ-Διαγωνίσματα της σειράς "Επιλέγω Πρότυπο" για Απόφοιτους Δημοτικού και Γυμνασίου.

-Επικεφαλής της Εκπαιδευτικής ομάδας "Επιλέγω Πρότυπο" και δημιουργός της εκπαιδευτικης πλατφόρμας Επιλέγω Edu Practise.

Μπουρουνσούζη Πέγκυ:

-Φιλόλογος-Εκθεσιολόγος συγγραφέας των βιβλίων Κατανόησης Κειμένου, Θέματα και Θεωρία-Γραμματικής της σειράς "Επιλέγω Πρότυπο" για Απόφοιτους Δημοτικού και Γυμνασίου.

Για περισσότερες πληροφορίες καθώς και για συμμετοχή στα εντατικά μαθήματα, επικοινωνήστε μαζί μας.

Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018 Εισαγωγικές Εξετάσεις στα Πρότυπα Γυμνάσια

Εισαγωγή μαθητών/τριών/πλήρωση κενών θέσεων και σχετικές ρυθμίσεις στα Πρότυπα Γυμνάσια για το σχολικό έτος 2018-2019

Η εισαγωγή όλων των μαθητών/τριών στην Α' τάξη των Προτύπων Γυμνασίων θα γίνει με γραπτή δοκιμασία, η οποία θα πραγματοποιηθεί σε όλα τα Πρότυπα Γυμνάσια την Πέμπτη 21 Ιουνίου 2018

Με την ανωτέρω διαδικασία οι μαθητές/τριες αξιολογούνται σε γνώσεις και δεξιότητες που απέκτησαν κατά τη διάρκεια της φοίτησης τους στο Δημοτικό Σχολείο, σχετικές με τη Νεοελληνική Γλώσσα και τα Μαθηματικά. Οι μαθητές/τριες θα εξεταστούν στα παραπάνω πεδία, στο πλαίσιο μιας ενιαίας δίωρης δοκιμασίας. Ειδικότερα:

• Στη Νεοελληνική Γλώσσα ελέγχονται οι ικανότητες των μαθητών/τριών στην ανάγνωση, στην κατανόηση γραπτών κειμένων ποικίλων ειδών και περιεχομένου (λογοτεχνικά κείμενα, απλά άρθρα εφημερίδων ή περιοδικών κ.λπ.) και στην παραγωγή γραπτού λόγου.

• Στα Μαθηματικά ελέγχονται οι ικανότητες των μαθητών/τριών στην κατανόηση και επίλυση προβλημάτων που αντιστοιχούν στο γνωστικό τους επίπεδο. Σε ορισμένες περιπτώσεις θα απαιτείται η διατύπωση αιτιολόγησης και μαθηματικού συλλογισμού.

Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών, που ενδιαφέρονται για τη συμμετοχή των παιδιών τους στη γραπτή δοκιμασία για την εισαγωγή στις υπό πλήρωση θέσεις στην Α' τάξη του Προτύπου Γυμνασίου, οφείλουν να υποβάλουν αίτηση στην ηλεκτρονική πλατφόρμα της Δ.Ε.Π.Π.Σ. https://www.iep.edu.gr/pps/, η οποία υποστηρίζεται από το Ι.Ε.Π., από 30 Απριλίου έως και 14 Μαΐου 2018. Συγκεκριμένα, εισέρχονται στο σύστημα της πλατφόρμας και συμπληρώνουν την αίτηση σύμφωνα με τις οδηγίες. Οι μαθητές και οι μαθήτριες προσέρχονται στις εξετάσεις με τον κωδικό που έχουν αποκτήσει ηλεκτρονικά και έχουν εκτυπώσει από το σύστημα και ένα πιστοποιητικό ταυτοπροσωπίας (εκδίδεται από τα ΚΕΠ, τον Δήμο ή την Αστυνομία), ή αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο.

Οι καταστάσεις των υποψηφίων μαθητών/τριών θα αναρτηθούν υποχρεωτικά στην ιστοσελίδα και προαιρετικά στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου με τη λήξη των αιτήσεων. Το αμέσως επόμενο διάστημα και σε κάθε περίπτωση όχι μετά τις 24 Μαΐου 2018, οι γονείς και κηδεμόνες θα πρέπει να ελέγξουν με προσοχή τα στοιχεία των υποψηφίων, όπως αυτά αναρτήθηκαν στις καταστάσεις και στην περίπτωση κάποιου λάθους να προσέλθουν στο Σχολείο για να ζητήσουν τη διόρθωσή του.

Οι Φυσικώς Αδύνατοι (Φ.Α.) μαθητές/τριες εξετάζονται από επιτροπή εκπαιδευτικών του σχολείου, όπως προβλέπεται από την κείμενη νομοθεσία που ισχύει στα υπόλοιπα σχολεία. Οι γονείς και οι κηδεμόνες των εν λόγω μαθητών/τριών οφείλουν να υποβάλουν τα σχετικά δικαιολογητικά στο σχολείο της επιλογής τους, κατά το διάστημα από 7 Μαΐου έως και 14 Μαΐου 2018.

Η επιλογή των θεμάτων που θα εξεταστούν οι μαθητές/ τριες θα γίνει με ευθύνη της Δ.Ε.Π.Π.Σ. από επιστημονική επιτροπή που θα συσταθεί για αυτό τον σκοπό. Τα θέμα- τα θα αποσταλούν ηλεκτρονικά στα Πρότυπα Γυμνάσια από την εν λόγω επιτροπή στις 21 Ιουνίου 2018 το πρωί, πριν από την εξέταση και θα αναπαραχθούν, ώστε να μοιρασθούν στους υποψήφιους με ευθύνη των ΕΠ.Ε.Σ. οι προδιαγραφές των θεμάτων, καθώς και παραδείγματα σχετικά με τη συνολική εξέταση σε κάθε αντικείμενο θα αναρτηθούν το αργότερο έως την 10η Μαΐου 2017 στην ιστοσελίδα της Δ.Ε.Π.Π.Σ. Η προετοιμασία, η οργάνωση, και η διεξαγωγή της γραπτής δοκιμασίας θα πραγματοποιηθεί από επιτροπές που θα συσταθούν με ευθύνη των ΕΠ.Ε.Σ. των Προτύπων Γυμνασίων. Η αξιολόγηση των γραπτών των μαθητών/τριών θα πραγματοποιηθεί από επιτροπές που θα συσταθούν με ευθύνη της Δ.Ε.Π.Π.Σ. Η ανακοίνωση των εισακτέων και των επιλαχόντων/ουσών μαθητών/τριών θα γίνει ανά σχολείο με ευθύνη του οικείου ΕΠ.Ε.Σ., το οποίο σε κάθε περίπτωση έχει την ευθύνη για την ολοκλήρωση της διαδικασίας. Οι παραπάνω ανακοινώσεις αναρτώνται υποχρεωτικά στην ιστοσελίδα και προαιρετικά στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου.

Ειδικότερα σχετικά με τη διεξαγωγή της δοκιμασίας:
Το ονοματεπώνυμο και τα λοιπά στοιχεία των μαθητών/τριών στα φύλλα εξετάσεων θα καλύπτονται με την επίδοση των θεμάτων και με ευθύνη των επιτηρητών της αίθουσας. Τα γραπτά δοκίμια βαθμολογούνται από 0 έως 120 μόρια (60 μόρια ανά γνωστικό πεδίο, 40 στις ερωτήσεις κλειστού τύπου και 20 στις ερωτήσεις ανοιχτού τύπου) με άριστα τα 120 μόρια. Η βαθμολόγησή τους θα γίνει από δύο βαθμολογητές για κάθε γνωστικό πεδίο. Εάν η διαφορά του βαθμού μεταξύ του πρώτου και του δεύτερου βαθμολογητή είναι μικρότερη ή ίση με 3 μόρια στις ερωτήσεις ανοιχτού τύπου, τότε ως τελικός βαθμός του γνωστικού πεδίου ορίζεται ο μέσος όρος του βαθμού των δύο βαθμολογητών. Αν η διαφορά μεταξύ των δύο βαθμολογητών είναι μεγαλύτερη από 3 μόρια, τότε το γραπτό οδηγείται σε αναβαθμολόγηση. Στην περίπτωση αναβαθμολόγησης καλύπτονται οι βαθμοί των δύο πρώτων βαθμολογητών και προωθείται το γραπτό σε τρίτο βαθμολογητή. Ο τελικός βαθμός του γραπτού προκύπτει από τον μέσο όρο των βαθμών του τρίτου βαθμολογητή και του βαθμού του ενός εκ των δύο πρώτων βαθμολογητών που είναι πλησιέστερος προς αυτόν του τρίτου. Αν ο βαθμός του τρίτου βαθμολογητή είναι στο μέσο όρο των βαθμών των δύο πρώτων βαθμολογητών, ανεξάρτητα από τη διαφορά, τότε ο βαθμός του γραπτού είναι ο βαθμός του 3ου βαθμολογητή. Σε περίπτωση ισοβαθμίας στην τελευταία θέση των επιτυχόντων, γίνεται κλήρωση μεταξύ των ισοβαθμούντων ενώπιον του ΕΠ.Ε.Σ. και των ενδιαφερομένων γονέων και κηδεμόνων.

Όλοι οι μη εισακτέοι μαθητές/τριες θεωρούνται επιλαχόντες/ επιλαχούσες με σειρά κατάταξης που ορίζεται από τη βαθμολογική τους επίδοση.

Η πλήρωση των τυχόν κενών θέσεων των λοιπών τάξεων, πλην της Α', για κάθε Πρότυπο Γυμνάσιο για το σχολικό έτος 2018-2019 θα γίνει με την ίδια διαδικασία με την οποία επιλέχθηκαν αρχικά οι μαθητές/τριες που φοιτούν στην ίδια τάξη, με την ευθύνη του ΕΠ.Ε.Σ. του σχολείου και ύστερα από σχετική προκήρυξη που αναρτάται εγκαίρως υποχρεωτικά στην ιστοσελίδα και προαιρετικά στον πίνακα ανακοινώσεων του Προτύπου Γυμνασίου, κατά το διάστημα από 3 έως 7 Σεπτεμβρίου.

Τυχόν κενούμενες θέσεις που δεν μπορούν να καλυφθούν από πίνακα επιλαχόντων καλύπτονται από νέα προκήρυξη - η οποία αναρτάται υποχρεωτικά στην ιστοσελίδα και προαιρετικά στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου - και εξετάσεις, οι οποίες θα λάβουν χώρα το αργότερο έως 21-12-2018.

Πρότυπα Λύκεια

ΣΤ. Πλήρωση κενών θέσεων και σχετικές ρυθμίσεις στα Πρότυπα Λύκεια για το σχολικό έτος 2018-2019.

Για τα υφιστάμενα Πρότυπα Γυμνάσια και Λύκεια, τα οποία συνδέονται μεταξύ τους, οι απόφοιτοι του Γυμνασίου θα εγγραφούν αυτοδίκαια στην Α' τάξη του συνδεδεμένου Λυκείου, εφόσον υποβληθεί σχετική αίτηση- δήλωση από τους γονείς και κηδεμόνες αυτών από την 30η Απριλίου 2018 μέχρι και την 14η Μαΐου 2018. Στην περίπτωση που ο αριθμός των αιτούντων αποφοίτων υπερβαίνει τον αριθμό των διαθέσιμων θέσεων, τότε ο τελευταίος αυξάνεται αναλόγως. Η κάλυψη τυχόν κενών θέσεων θα γίνει με την ίδια διαδικασία, με την οποία επι- λέχθηκαν αρχικά οι μαθητές/τριες που θα φοιτούν στην ίδια τάξη το σχολικό έτος 2018-2019, ήτοι με εξετάσεις στη Γλώσσα και στα Μαθηματικά, οι οποίες θα διενεργηθούν με την ευθύνη του ΕΠ.Ε.Σ. της σχολικής μονάδας.

Όλοι οι ενδιαφερόμενοι γονείς και κηδεμόνες για την εισαγωγή των μαθητών/τριών στις υπό πλήρωση θέσεις στην Α' τάξη του Προτύπου Λυκείου, ήτοι και οι γονείς και κηδεμόνες των αποφοίτων του συνδεδεμένου Γυμνασίου οφείλουν να υποβάλουν αίτηση στην ηλε- κτρονική πλατφόρμα της Δ.Ε.Π.Π.Σ. https://www.iep. edu.gr/pps/, η οποία υποστηρίζεται από το Ι.Ε.Π., στην οποία θα δηλώνουν το Πρότυπο Λύκειο που επιθυμούν, κατά το χρονικό διάστημα από 30 Απριλίου έως και 14 Μαΐου 2018. Οι καταστάσεις των υποψηφίων μαθητών/ τριών θα αναρτηθούν υποχρεωτικά στην ιστοσελίδα και προαιρετικά στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων. Το αμέσως επόμενο διάστημα και σε κάθε περίπτωση όχι μετά τις 24 Μαΐου 2018, οι γονείς και κηδεμόνες θα πρέπει να ελέγξουν με προσοχή τα στοιχεία των υπο- ψηφίων, όπως αυτά αναρτήθηκαν στις καταστάσεις και στην περίπτωση κάποιου λάθους να προσέλθουν στο Σχολείο για να ζητήσουν τη διόρθωσή του.

Οι εξετάσεις για την πλήρωση κενών θέσεων στην Α' τάξη των Προτύπων Λυκείων θα διενεργηθούν την Παρασκευή 22 Ιουνίου 2018. Η ανακοίνωση των εισακτέων και των επιλαχόντων/ουσών μαθητών/τριών θα γίνει ανά σχολείο με ευθύνη του οικείου ΕΠ.Ε.Σ., το οποίο σε κάθε περίπτωση έχει την ευθύνη για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

Η πλήρωση των τυχόν κενών θέσεων που θα προκύψουν για κάθε Πρότυπο Λύκειο για το σχολικό έτος 2018- 2019 θα γίνει με την ίδια διαδικασία με την οποία επιλέχθηκαν αρχικά οι μαθητές/τριες που φοιτούν στην ίδια τάξη, με την ευθύνη του ΕΠ.Ε.Σ. του σχολείου και ύστερα από σχετική προκήρυξη που αναρτάται εγκαίρως υποχρεωτικά στην ιστοσελίδα και προαιρετικά στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου του Προτύπου Λυκείου, κατά το διάστημα από 3 έως 7 Σεπτεμβρίου.

Τυχόν κενούμενες θέσεις που δεν μπορούν να καλυφθούν από πίνακα επιλαχόντων καλύπτονται από νέα προκήρυξη - η οποία αναρτάται υποχρεωτικά στην ιστοσελίδα και προαιρετικά στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου - και εξετάσεις, οι οποίες θα λάβουν χώρα το αργότερο έως 21-1-2018.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ...

1ο Διαγώνισμα Προσομοίωσης 25 Φεβρουαρίου

Την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου ώρα 10.00-12.00 πμ. , θα πραγματοποιηθεί στους χώρους των Φροντιστηρίων Λουκίδη το 1ο Διαγώνισμα Προσομοίωσης.
Παρακαλώ για να δηλώσετε συμμετοχή επικοινωνήστε στο τηλ.210-9344300 ή στείλτε email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
Για τους μαθητές που δεν μπορούν να έχουν φυσική παρουσία στα διαγωνίσματα προσομοίωσης αλλά έχουν δηλώσει συμμετοχή , τα θέματα θα σταλθούν και θα διορθωθούν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
Ακολουθεί αξιολόγηση των γραπτών και παρέχονται χρήσιμες συμβουλές για τη βελτίωση και την πρόοδο των μαθητών καθώς και τεχνικές οδηγίες σχετικά με την γραπτή εξέταση και τη σωστή διαχείριση του χρόνου.

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου
Ώρα 10.00-12.00
Ώρα προσέλευσης 10 λεπτά νωρίτερα : 09.50

Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε την γραμματεία στο 210-9344300.

εικόνα διαγωνισμα 1ο

Έναρξη 2ου Κύκλου Τεστ

ΩΡΙΑΙΑ ΤΕΣΤ

Έναρξη 2ου κύκλου ωριαίων τεστ από Σάββατο 27 Ιανουαρίου.

Οι μαθητές γράφουν ένα μονόωρο τεστ (πάντα ενιαίο Μαθηματικά και Κατανόηση Κειμένου) για εξάσκηση και επανάληψη της εξεταστέας ύλης αλλά και για εξοικείωση με τη διαδικασία των εξετάσεων.

Τα ωριαία τεστ διεξάγωνται κάθε Σάββατο, σύμφωνα με την εκπαιδευτική διαδικασία «Επιλέγω Πρότυπο»  και είναι συνολικά δέκα .

Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε στο 210-9344300 ή στείλτε email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Σημείωση

Συμμετοχή στα μονόωρα τεστ μπορούν να έχουν και εξωτερικοί μαθητές που δεν παρακολουθούν στα Τμήματα του Φροντιστηρίου αλλά ενδιαφέρονται για τα Τεστ και τα Διαγωνίσματα Προσομοίωσης. Πάντα ακολουθεί αξιολόγηση και βαθμολόγηση των γραπτών από την Εκπαιδευτική μας Ομάδα.

 

Σάββατο 24 Φεβρουαρίου Έναρξη Τμημάτων Προετοιμασίας

Η Eκπαιδευτκή Oμάδα Επιλέγω Πρότυπο για έκτη συνεχόμενη χρονιά ξεκινάει τμήματα προετοιμασίας για τις εισαγωγικές εξετάσεις των Πρότυπων σχολείων αλλά και για τις Υποτροφίες των Ιδιωτικών σχολείων.

Με νέους συνεργάτες , νέο πρόγραμμα σπουδών και με αναβαθμισμένα Βιβλία και Λογισμικό (Edu Practise) , προσαρμοσμένα στο νέο σύστημα εξετάσεων  .

Με οδηγό τις επιτυχίες των προηγούμενων ετών τόσο στα Πρότυπα σχολεία όσο και στις Υποτροφίες των Ιδιωτικών σχολείων , εγγυόμαστε ότι ο υποψήφιος θα προετοιμαστεί κατάλληλα για το είδος των εξετάσεων αυτών και θα είμαστε αρωγοί στην προσπάθεια κάθε παιδιού που επιθυμεί να πετύχει.

Η Εμπειρία μας εγγυάται την Επιτυχία.

 

Με εκτίμηση

Δρακόπουλος Γεώργιος

Επικεφαλής Εκπαιδευτικής Ομάδας

Επιλέγω Προτυπο

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ 2017

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ 2017

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ «ΕΠΙΛΕΓΩ ΠΡΟΤΥΠΟ»

ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΘΕΣΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 2η
ΔΙΑΚΟΥΜΗ ΜΑΡΙΝΑ 6η
ΚΑΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 7η
ΠΡΟΥΣΑΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 14η
ΣΑΡΔΗ ΜΑΡΙΑ ΖΩΗ 16η
ΣΑΚΕΛΛΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 21η
ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 37η
ΖΟΡΜΠΑ ΣΦΑΕΛΛΟΥ ΝΕΦΕΛΗ 38η
ΑΡΦΑΡΑ ΜΕΛΑΙΝΗ ΜΑΡΙΑ 48η
ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 52η
ΚΩΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 60η
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 64η
ΣΤΕΦΑΝΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 66η
ΑΓΓΟΥΡΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 68η
ΓΡΙΒΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 70η
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 73η

 

ΒΑΡΒΑΚΕΙΟ ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΘΕΣΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
ΚΑΛΛΙΒΩΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2η
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 5η
ΜΑΝΙΑΣ ΙΑΣΩΝ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 8η
ΛΗΜΝΑΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 13η
ΧΑΙΔΕΜΕΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 19η
ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 45η
ΠΟΓΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 46η
ΚΑΡΙΟΦΥΛΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΔΑΝΑΗ 68η
ΜΑΥΡΟΕΙΔΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ 74η
ΠΛΑΚΙΤΣΗ ΜΑΡΙΑ ΗΛΕΚΤΡΑ 82η
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 83η
ΜΠΑΜΠΑΤΣΙΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 86η
ΠΟΘΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 88η
ΣΚΛΗΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

96η

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ 2017

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ «ΕΠΙΛΕΓΩ ΠΡΟΤΥΠΟ»

 

ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΩΝΙΔΕΙΟΥ ΣΧΟΛΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΘΕΣΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
ΣΙΒΛΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 3η
ΤΡΙΧΙΑ ΑΡΣΙΝΟΗ 30η
ΜΠΑΚΙΝΕΖΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ ΜΑΡΙΑ 36η
ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ ΜΕΛΙΝΑ 45η
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 48η
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 51η
ΠΑΠΟΥΛΗ ΕΥΘΥΜΙΑ 62η
ΚΟΥΤΑ ΜΑΡΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 69η
ΝΤΕΜΙΑΝ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 72η
ΚΑΡΑΜΑΡΓΙΟΥ ΑΛΙΚΗ 86η
ΣΠΥΡΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 87η
ΜΠΙΤΣΑΧΤΣΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΣΟΦΟΚΛΗΣ 96η
ΜΠΟΥΣΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 97η
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ 98η
ΚΟΝΤΟΒΡΑΚΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ-ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ 101η

                                     

ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΘΕΣΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
ΦΡΑΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 18η

                                         

ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΖΩΣΙΜΑΙΑΣ ΣΧΟΛΗΣ-ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΘΕΣΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 27η

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ 2017 – ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ

«ΕΠΙΛΕΓΩ ΠΡΟΤΥΠΟ»

PIERCE – THE AMERICAN COLLEGE OF GREECE

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΠΡΑΠΠΑ ΑΝΝΑ 1ΟΟ%
ΣΑΡΔΗ ΜΑΡΙΑ ΖΩΗ 35%
ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 35%
ΔΕΔΕΜΑΔΗΣ ΑΔΑΜ 30%
ΔΙΑΚΟΥΜΗ ΜΑΡΙΝΑ 25%

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ << Ο ΠΛΑΤΩΝ>>

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 100%
ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 100%
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 50%

 

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ << Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ>>

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1ΟΟ%
ΣΚΛΗΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 100%

ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΖΗΡΙΔΗ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΠΡΑΠΠΑ ΑΝΝΑ 100%

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ 2017 – ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ

«ΕΠΙΛΕΓΩ ΠΡΟΤΥΠΟ»

ΙΟΝΙΟΣ ΣΧΟΛΗ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΔΙΑΚΟΥΜΗ ΜΑΡΙΝΑ 50%
ΜΑΝΙΑΣ ΙΑΣΟΝΑΣ 50%
ΣΚΛΗΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 50%
ΣΑΛΟΥΡΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 50%

 

 

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΠΑΠΑΡΓΥΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 50%
ΣΑΡΔΗ ΜΑΡΙΑ ΖΩΗ 50%
ΠΛΑΚΙΤΣΗ ΜΑΡΙΑ ΗΛΕΚΤΡΑ 50%

 

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΓΕΙΤΟΝΑ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΠΑΠΑΡΓΥΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 50%

 

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΚΩΣΤΕΑ-ΓΕΙΤΟΝΑ

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΣΟΣΤΟ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ
ΦΡΑΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 30%

ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ

Εισαγωγικές εξετάσεις Ιουνίου 2017: Οδηγίες προς τους υποψηφίους

Οι εξετάσεις εισαγωγής στην α΄ τάξη του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής θα διεξαχθούντην Τρίτη 20-06-2017, και ώρα 10:00-12:00(δίωρη εξέταση), στο κτηριακό συγκρότημα της Ευαγγελικής Σχολής (Λέσβου 4, Ν. Σμύρνη). Καλούνται οι υποψήφιοι να προσέλθουν στο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής,το αργότερο στις 09:00 π.μ. (ώρα τελευταίας προσέλευσης). Η είσοδος στον χώρο του σχολείου θα επιτρέπεται μόνο στους υποψηφίους (όχι στους συνοδούς τους) με την επίδειξη της εκτυπωμένης αίτησης συμμετοχής στις εξετάσεις, η οποία επέχει θέση δελτίου εξεταζομένου. Οι υποψήφιοι μπορούν να αποχωρήσουν μετά την παρέλευση μίας τουλάχιστον ώρας από την έναρξη της εξέτασης (ώρα δυνατής αποχώρησης: περίπου 11:00 π.μ.).

Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν μαζί τους: α) την Αίτηση Συμμετοχής στις Εξετάσεις β) Πιστοποιητικό Ταυτοπροσωπίας ή Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας ή Διαβατήριο γ) στυλό διαρκείας χρώματος μπλε, μολύβι και γεωμετρικά όργανα (χάρακα και διαβήτη). Επιτρέπεται στους υποψηφίους να έχουν μαζί τους νερό. Δεν επιτρέπεται στους υποψηφίους να έχουν μαζί τους βιβλία, τετράδια, σημειώσεις, διορθωτικό (blanco), κινητό τηλέφωνο ή άλλες ηλεκτρονικές συσκευές.